Forum ŚlubnePortal Ślubno Weselny www.WyjdzZaMnie.pl
Wesele - przejdź na portal || Forum ślubne | Suknie ślubne | Komis sukien ślubnych | Zapowiedzi Portal Ślubno Weselny www.WyjdzZaMnie.pl
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   
Go to
Forum Forum Ślubne Strona Główna -> Dom, mieszkanie, ogród

Tapeta czy gładź
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Tapeta & Gładź
Tapeta
15%
 15%  [ 2 ]
Gładź
84%
 84%  [ 11 ]
Wszystkich Głosów : 13

Autor Wiadomość
Maddllen
Zakorzeniony fanatyk
Maddllen jest offline 

Pomocy: 8
Data ślubu: 19.06.2010r.

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2012 7:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Nasza ma rok i nic po niej nie widać. Mam nadzieję, że wytrzyma jednak dłużej Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG

Mikołaj1988
Mocno uzależniony
Mikołaj1988 jest offline 

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2012 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Cytat:
No chyba, że tak jak piszecie, ze nie ma warunków do gipsowania...

No wiesz ja nawet jak bym miał warunki do gipsowania to bym kład tapetę. Dla mnie tapeta po prostu jest ładniejsza, nie jest taka "pusta"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ernest
Zaangażowany
ernest jest offline 

Pomocy: 1

Data ślubu: 01.09.2009

PostWysłany: Wto Kwi 26, 2016 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
U nas tylko w pokoju dzieci jest tapeta - w pozostałych pomieszczeniach gładź. Teraz będziemy robili remont po 6 latach - na pewno kiepskim pomysłem była biała tapeta, ale teraz zmienimy po prostu na inny kolor. Teraz te tapety są porządne, łatwo usuwać można z nich brud, nie tak łatwo je zniszczyć.
Powrót do góry
Izus
Początkujący
Izus jest offline 

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2016 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Z normalnej tapety łatwo jest usuwać brud? Proszę Cię - to zależy jaka plama. Nie wiem jakie są Twoje dzieci, ale moje potrafiły na ścianie wylać dosłownie wszystko. Dlatego 100 razy przemyślę temat, zanim umieszczę coś w ich pokoju. Potrafią przeróżne przedmioty zamienić w zło.
Powrót do góry
ernest
Zaangażowany
ernest jest offline 

Pomocy: 1

Data ślubu: 01.09.2009

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Nie twierdzę, że z każdej. Być może biała tapeta szybko traci swój kolor - ale akurat u nas to są inne kolory i wszelkie plamy udaje się usunąć. Przy czym jak na razie dzieci nie wylały nam na ścianę atramentu - raczej mniej hardcorowe plamy Wink
Powrót do góry
Izus
Początkujący
Izus jest offline 

PostWysłany: Pon Maj 02, 2016 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Tzn. moje być to jasny kolor, ale co na zasadzie tego co niżej pokazałam. To już nie jest taka totalna biel, a jednak całość wygląda wyjątkowo. Co Ty na to?
Powrót do góry
Alka
Hobbysta forumowy
Alka jest offline 

Pomocy: 16

PostWysłany: Wto Maj 03, 2016 6:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Mikołaj1988 napisał:
Cytat:
No chyba, że tak jak piszecie, ze nie ma warunków do gipsowania...

No wiesz ja nawet jak bym miał warunki do gipsowania to bym kład tapetę. Dla mnie tapeta po prostu jest ładniejsza, nie jest taka "pusta"

Gładź za to daje efekt elegancji, efekt ciepła w pomieszczeniu da się uzupełnić dodatkami Smile
Ja mam tapete w jadalni, ale to tylko po to, żeby wydzielić w bardzo widoczny sposób jadalnię w przedpokoju a tak wszędzie gładź od 7 lat i nie żaluję Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
valentino11

valentino11 jest offline 

PostWysłany: Sro Sie 22, 2018 4:21 am    Temat postu: http://www.chat3sli.com Odpowiedz z cytatem
The ruts of Thrasher Shorts Mens Black Cheap For Discount the years disappeared into the jungle of green trees. In that place, I carefully read the immortal green, as if I had come to the world of bliss, Dickies Thrasher Shirt Mens And Womens Cheap For Sale  smelling the immortal green smell together with the girl of autumn wind, and feeling the material of countless writers—Thrasher Long Sleeve Cheap On Sale we can’t With happy performance, it should be a feeling of beauty! One tree after another has escaped the shackles of last winter's cold winter, Thrasher Hoodie Flame Camo For Sale chasing the footsteps of spring, and now they are in a mixed era - in the most beautiful autumn, Cheap Thrasher Hoodie On Sale facing the creeps; in happiness, chasing melancholy. They can't stop the steps of the years, can't get rid of nature, can only cultivate their own tenacity, Cheap Champion Shirt Pink I sympathize with them, and love their lives, at least they have their own thoughts and their own bodies, with immortal souls and immortality. Cheap Champion Jersey Red For SaleGreen.
And their life span is shorter than some creatures, Cheap Champion Hoodie Womens Orange On Salesometimes it will be a day, and in this day it is still trying to bloom their youth, embodying the immortal green... When the autumn is high, we can hear the rhythm of , Champion Hoodie Mens Cheap and their stage is That immortal green. The footsteps are getting too fast, for us to remember that green - immortal green. With the pursuit of green, I am embarrassed. Cheap Champion Clothing Outlet For Sale Touch the leaves of the leaves and feel the change of history and the innovation of the times. The car Cheap Champion Store  tracks of the years have changed, and the rhythm of life has changed. I walked into the spiritual Nike Mercurial Superfly 5 Chelsea world of Paul and realized the condensation of steel. Compared with him, I have healthy limbs. Why don’t I Can you temper his will? Cheap Superfly 5 For Sale I can find myself in the green leaves. Retrieve our youth and find the motivation to live! The first section of the Chinese class used Nike Tiempox Ligera Iv Tf Black On Sale sorrowful emotions to do such beautiful things. Facing the hot sun, the team of not many people walked into the Cheap Nike Tiempo TF For Sale dining hall, a few people! Defeat! Walking into the dining hall, there was a sense of intimacy. Nike Mercurial Superfly Cr7 Silver Cheap Although there were few people, it seemed to be a person. In fact, they were cooking for others. Cheap Nike Hypervenom Men Fire Red The slow team, after a few minutes passed, only disappeared a few people, Cheap Adidas Soccer On Sale I wanted to eat less, but could not control my mouth.
Looking forward Adidas Ace 16.1Primeknit Fg Yellow Discount For Cheap to the heart of the home, the temptation is very big, today is unfortunate. Senior students turn to be unreasonable when they are reasonable, Cheap Adidas Soccer Shoes For Sale and when they are unreasonable, they turn to be reasonable. Sitting on a chair with a right foot on the pedals of the table, Cheap Adidas Nemeziz 17.1 Fg Blood Color On Sale I wanted to relax, but who wants the unreasonable people wants me to clean them. If not, I am going to lose 10 yuan in the next week. Cheap Adidas Predator FG For Sale One of them still knows, but they don't listen to it, hehe! Laziness turned them into shepherds. I walked out of the dining hall with my head down, and stepped into the family's home on the 8th. Adidas Predator Accelerator Fg Beckham All Red Cheap Shoes For Sale I tried to sue this to the class teacher. "Report!" The voice was extremely weak. The teacher called me in. I didn't want to open the door with my right hand. I couldn't help but cry, and I said in my heart, Cheap Champion Hoodie and then I was mixed with convulsions. It seemed that there was no timidity on weekdays. The teacher asked me to go to the head teacher of the students' livestock, and I went. This time I thought of people, like the chain of "people" in "living". Drying the tears of tears, walking on the way to the teaching building, echoing the sound of "Sailor", I ran again and went to the temple of knowledge!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Ślubne Strona Główna -> Dom, mieszkanie, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do:  
Możesz czytać tematy