Forum ŚlubnePortal Ślubno Weselny www.WyjdzZaMnie.pl
Wesele - przejdź na portal || Forum ślubne | Suknie ślubne | Komis sukien ślubnych | Zapowiedzi Portal Ślubno Weselny www.WyjdzZaMnie.pl
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   
Go to
Forum Forum Ślubne Strona Główna -> Zdrowie i uroda

wegetarianie
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Asia
Wkręcony
Asia jest offline 



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 639

Skąd: Rzeszow
Data ślubu: 6 września 2008:)


PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 3:48 pm    Temat postu: wegetarianie Odpowiedz z cytatem
proszę o opinie zarowno wyżej wymienionych, jak i wielbicielki schabowych.Smile osobiscie zaliczam się do drugiej grupy.
_________________
"Każdy w sobie ma czas na własny wielki lot..."SmileSmileSmile

[url=http://www.wyjdzzamnie.pl][img]http://www.wyjdzzamnie.pl/suwaczki/suwaczek-23351.png[/img][/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość



Kjójik
Mocno uzależniony
Kjójik jest offline 



Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 3226
Pomocy: 7




PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Ja jestem lakotoowowegetarianka (jem jajka, ser i pije mleko) a tak poza tym to nic ani ryb ani owocow morza ani innych zwierzatek..kiedys juz o tym pisalam w jakims temacie Very Happy

Wege zostalam z dwoch powodow mianowicie -wcale nie moje zdrowie bylo najwazniejsze tylko to, ze skoro mam wybor i moge nie przczyniac sie do masowego zabijania zwierzat uznalam to za jednoznaczny argument i z dnia na dzien przestalam jest mieso Wink druga sprawa to ze masowa 'produkcja' zwierzat przyczynia sie do uprzedmiotowienia ich a co za tym idzie rolnik nie dba o to zeby zwierze bylo zdrowe i dobrze utzymane..tylko np. jest troche chore od razu seria anytbiotykow zeby nie ryzykowac (niejdnokrotnie te anybiot sa na zapas zeby zapobiec mozliwym chorobom) ktore potem wchlaniaja sie do organizmu ludzi jedzacych to mieso ..

Nie mam nic przeciwko temu zeby hodowac swoje zwierze a potem wlasnorecznie je zabic i zjesc..ale gdyby od tego zalezalo jedzenie miesa..ze mozesz zjesc tylko co zabiles/as to pewnie wiekszosc ludzi w naszych czasach bylaby wege bo nie sadze zeby ludzie w naszych czasach byli przyzwyczajeni do zabijania wlasnorecznego, widoku krwi itd. troche brutalnie tu pisze ale to sama prawda bo jak podaja schabowy to nikt sie nie zastanawia jak do tego doszlo..lub nawet wolimy nie wiedziec bo to straszne i okrutne!!

Nie uwazam tez (i to po przeczytaniu prac lekarzy badajacych wege) ze bycie wege pociaga za soba potrzebe 'specjalnej diety' bo nawet jedzac miesa nie dostarczamy organizmowi wszystkich skladnikow odzywczych...chodzi mi tu o to ze a to mniej warzyw raz zjemy a to tego mniej tamtego,czegos innego itd., wiec nasz org przwaznie ma niedobory ktore nie maja wplywu na nasze zdrowie...bo sa znikome..rozumiem ze ktos nie je miesa a poza tym nie je NIC lub na prawde zle sie odzywia wtedy moze to byc niebezpieczne...i tego nie popieram!!!

Aha zauwazyliscie tez ze dzis przwaznie rolnik ma dwie hodowle 'dla siebie' i do ubojni..wiec to chyba tez daje do myslenia..jak dba o swoje i te nie dla niego..

uff..to chyba tyle na razie..ale pewniejeszcze sie tu odezwe w tym temacie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asia
Wkręcony
Asia jest offline 



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 639

Skąd: Rzeszow
Data ślubu: 6 września 2008:)


PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
nieprzyzwyczajeni do wlasnoręcznego zabijania zwierząt na mięso???? kobieto! bylaś kiedyś na wsi????? na świniobiciu???? SmileSmileSmile
_________________
"Każdy w sobie ma czas na własny wielki lot..."SmileSmileSmile

[url=http://www.wyjdzzamnie.pl][img]http://www.wyjdzzamnie.pl/suwaczki/suwaczek-23351.png[/img][/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rudzielec
Uzależniony
Rudzielec jest offline 



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 2118

Skąd: Bydgoszcz
Data ślubu: 26.04.2008
Wiek: 43

PostWysłany: Pon Gru 03, 2007 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Jestem zakichanym mieszczuchem i nawet nie mam grama rodziny na wsi (nad czym cholernie ubolewam). Raz w życiu widziałam jak zabija się koguta. Nie było to miłe, ale też nie czułam się jakoś strasznie (najgorsze było to że on biegał jeszcze po podwórku jak mu głowę obcieli Razz). Podejrzewam, że gyby sytuacja mnie zmusiła to wziełabym siekierę i tyle. Życie czasami nie pozostawia wyborów. Ogólnie jestem bardzo prozwierzęca i bronię zwierząt, ale uważam, że człowiek jako zwierzę wszystkożerne (w tym padlinożerne) je również zwierzęta. I nie uważam tego za zło. To tak jakby powiedzieć drapieżnikom (lwom, wilkom, tygrysom) " sorry chłopaki, od dzisiaj jedziemy na sałacie" Razz (celowe przejaskrawienia Smile) Posłużę się sloganem z Króla Lwa... to jest "circle of life" Smile. Jestem jak najbardziej przeciwna zabijaniu zwierząt w celach "wizualnych" na futra i tym podobne, ale z drugiej strony od dawien dawna ludzie ubierali się w skóry zwierząt i np. skórzane buty są normą (chociaż z drugiej strony technika idzie na tyle do przodu, że niedługo syntetyczna skóra będzie miała właściwości lepsze od naturalnej). Pewną niekonsekwencją, którą widzę w zachowaniu wegetarian (nie piję tutaj do Kjójika, zresztą nie piję do nikogo) jest to, że nie zauważają faktu, że mimo niejedzenia zwierząt nadal zwierzęta na ich potrzeby są zabijane. Skórzane buty, puchowe kurtki, pościel z pierza itp. W wielu dziedzinach normalnego życia natrafiamy na wyroby skórzane. A chociażby galaretka... niby nie ma mięsa a jednak Smile. Żelatyna jest z czegoś przecież robiona Smile.
Ogólnie moje zdanie jest takie, że ludzie jedzą to co lubią. Ja sama uwielbiam wszelkiego rodzaju sałatki i jem je na potęgę, ale z drugiej strony nie odmówię sobię schabowego czy pieczonego kurczaczka Smile. Jestem na nie, jeśli chodzi o zabijanie zwierząt dla głupiego ludzkiego uczucia próżności, ale wiem, że tak czy siak nie da się wycofać użytku zwierząt w życiu codziennym.

[color=red]Ruda Paskuda[/color] Twisted Evil
_________________
[b][url]www.lesnychochlik.pl[/url][/b]
[img]http://suwaczek.com/20080426290214.png[/img]
"Nie wierzę w astrologię, bo jestem spod znaku Ryb, a Ryby nie wierzą w astrologię." (Albert Einstein)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kjójik
Mocno uzależniony
Kjójik jest offline 



Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 3226
Pomocy: 7




PostWysłany: Pon Gru 03, 2007 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
No wlasnie o tym mowie...chyba nie do konca zrozumialyscie..nie mam nic przeciwko zabijaniu i jedzeniu zwierzat ..PS. nigdy nie bylam na swiniobiciu i nie zamierzam nigdy w tym uczestniczyc!!
chodzi mi o to, ze sa mieszczuchy ktore wola nie wiedziec skad sie w ich lodowce kielbaska wziela..jesli ktos je to co sam wyhodowal zabija i zjada to OK..ale wiekszosc ludzi nie wie jak przebiega ubój zwierzat.. i o to mi chodzi ...ze ludzie sa nieswiadomi..jesli zdaja sobie sprawe z tego to ja nie mam nic przeciwko..ale i tak nie mam zamiaru sie przyczyniac do niepotrzebnego cierpienia zwierzat..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kjójik
Mocno uzależniony
Kjójik jest offline 



Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 3226
Pomocy: 7




PostWysłany: Pon Gru 03, 2007 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Na tym wlasnie polega tolerancja Ja szanuje wasze zdanie a Wy mam nadzieje ze szanujecie moj wybor...
nigdy nie jest idealnie i zawsze beda jakies przekrety i afery..tak jak kilka lat temu bylo glosno ze zywe swinki wkladano do maszyn ...juz dokladnie nie pamietam ale nie bylo to humanitarne!!!pamietacie??
Z czasem ludzie pracujacy w ubijniach dostaja znieczulicy...tak sadze i nie traktuja zywych zwierzat z szacunkiem tylko jak kawał ścierwa..
A co z końmi przewozonymi w ciasnych ciezarowkach, lamiacych sobie nogi..bez wody i jedzenia..czy na to godza sie normy?? Czy normy moga zastapic ludzkia wrazliwosc??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kjójik
Mocno uzależniony
Kjójik jest offline 



Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 3226
Pomocy: 7




PostWysłany: Pon Gru 03, 2007 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Znieczulica na krzywde zwierzat...w koncu chyba zapominaja ze zwierze tez czuje(np. te konie czy swinie ktore zywcem tam wkladali)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kjójik
Mocno uzależniony
Kjójik jest offline 



Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 3226
Pomocy: 7




PostWysłany: Pon Gru 03, 2007 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
PS. przez te czarne owce...wiele zwierzat cierpi niepotrzebnie...i jak o tym mysle to mi smutno Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asia
Wkręcony
Asia jest offline 



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 639

Skąd: Rzeszow
Data ślubu: 6 września 2008:)


PostWysłany: Sro Gru 05, 2007 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
po pierwsze - słowo HUMANITARNE jak sama nazwa wskazuje odnosi się do ludzi. Po drugie, też się nie uważam za potwora, a mięsko lubię baaaardzo. po trzevie, Kjójik, zarzekasz się jak to byś nigdy w życiu nie wzięła udzialu w świniobiciu, a prawda jest taka że gdybyś się urodziła i wychowała na wsi to by sie ciebie nikt nie pytal o zdanie i zapierniczałabyś przy tym jak złoto. Taka jest prawda.
Zgadzam się z Santi w 100%.
_________________
"Każdy w sobie ma czas na własny wielki lot..."SmileSmileSmile

[url=http://www.wyjdzzamnie.pl][img]http://www.wyjdzzamnie.pl/suwaczki/suwaczek-23351.png[/img][/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rudzielec
Uzależniony
Rudzielec jest offline 



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 2118

Skąd: Bydgoszcz
Data ślubu: 26.04.2008
Wiek: 43

PostWysłany: Czw Gru 06, 2007 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="Kjójik"]chodzi mi o to, ze sa mieszczuchy ktore wola nie wiedziec skad sie w ich lodowce kielbaska wziela..jesli ktos je to co sam wyhodowal zabija i zjada to OK..ale wiekszosc ludzi nie wie jak przebiega ubój zwierzat.. [/quote]

To każdy przed zjedzeniem kotleta miałby obejrzeć film przyrodniczy pod tytułem "Jak powstał kotlet"? Wink
3/4 ludzi nie wie z czego robione są parówki. Mój kumpel jak się dowiedział to poleciał do ubikacji. A ja wiem z czego są robione i szczerze.... nie rusza mnie to. Druga rzecz, że nie łączę kotleta na talerzu ze świnką. Tak, wiem z czego te kotlety są robione, ale ludzie nauczyli się oddzielać od siebie te rzeczy. Dla mnie to co kupuję w sklepie to mięcho, a nie martwa świnia. I uważam, że to nie jest objaw znieczulicy, bo mój Maciej może zaświadczyć, że za zwierzaki czasami dałabym się pokroić i gdybym mogła to pewnie miałabym już małe zoo. Parę razy dzięki mnie jakieś zwierzę przeżyło. Ale to nie przeszkodziło mi wywalić gniazdo gołębi z balkonu (takiego syfu jakie robią te ptaki to chyba nic nie robi). Czy mam się czuć winna, bo wywaliłam jajko w którym był zwierzak? Czy mam czuć się winna bo zjadam kurczaka? Taka jest kolej rzeczy... jak wykituję to coś zje mnie i to coś ma czuć wyrzuty sumienia, że mnie zjadło? Smile

[color=red]Ruda Paskuda[/color] Twisted Evil
_________________
[b][url]www.lesnychochlik.pl[/url][/b]
[img]http://suwaczek.com/20080426290214.png[/img]
"Nie wierzę w astrologię, bo jestem spod znaku Ryb, a Ryby nie wierzą w astrologię." (Albert Einstein)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Asia
Wkręcony
Asia jest offline 



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 639

Skąd: Rzeszow
Data ślubu: 6 września 2008:)


PostWysłany: Czw Gru 06, 2007 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
no wlaśnie....ja raz się zlitowalam i nie wywalilam gołebiego gniazda z balkonu...oj błąd to był, błąd....Smile
_________________
"Każdy w sobie ma czas na własny wielki lot..."SmileSmileSmile

[url=http://www.wyjdzzamnie.pl][img]http://www.wyjdzzamnie.pl/suwaczki/suwaczek-23351.png[/img][/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rudzielec
Uzależniony
Rudzielec jest offline 



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 2118

Skąd: Bydgoszcz
Data ślubu: 26.04.2008
Wiek: 43

PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Asia... no ja też jak zobaczyłam gniazdo gołębi to stwierdziłam, że super, będę miała ptaszki na balkonie. Myślałam później, że je wymorduję. Od 5 rano wrzaski z balkonu takie, że spać nie mogłam, zasrane wszystko od góry do dołu, śmierdziało i w ogóle. Koszmarny syf robią te ptaki wokół siebie. Te jedne przeżyłam, ale jak zobaczyłam, że w gnieździe są znowu jajka to nawet się za bardzo nie zastanawiałam.

[color=red]Ruda Paskuda [/color]Twisted Evil
_________________
[b][url]www.lesnychochlik.pl[/url][/b]
[img]http://suwaczek.com/20080426290214.png[/img]
"Nie wierzę w astrologię, bo jestem spod znaku Ryb, a Ryby nie wierzą w astrologię." (Albert Einstein)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Asia
Wkręcony
Asia jest offline 



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 639

Skąd: Rzeszow
Data ślubu: 6 września 2008:)


PostWysłany: Sob Gru 08, 2007 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
syf koszmarny i one same są koszmarne...brr....jak się wykluły i laziły po balkonie takie łyse....brrr....
_________________
"Każdy w sobie ma czas na własny wielki lot..."SmileSmileSmile

[url=http://www.wyjdzzamnie.pl][img]http://www.wyjdzzamnie.pl/suwaczki/suwaczek-23351.png[/img][/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eppl
Ekspert
eppl jest offline 



Dołączył: 12 Lis 2007
Posty: 7521
Pomocy: 9
Skąd: :)
Data ślubu: 7 czerwiec 2008 rok :-)
Wiek: 40

PostWysłany: Sob Gru 08, 2007 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Szanuję tych co nie jedzą mięsa,ale byłam kiedyś z wegatarianką na obiedzie i tam gdzie jadłyśmy wisiała na ścianie skóra z jakiegoś tam zwierzęcia.Wiecie co ta osoba zrobiła?Odwróciła się tyłem do tego,bo powiedziała,że nie może na to patrzyć Smile Uważam,że to już przesada...

A kotlet to jest kotlet i niech sobie to była wczesniej kura Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
[img]http://www.suwaczek.pl/cache/60bb514a3c.png[/img]

Wiara czyni cuda...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kjójik
Mocno uzależniony
Kjójik jest offline 



Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 3226
Pomocy: 7




PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Zupe mozna robic nie tylko na miesie czy kosciach..wystarczy troche poczytac- bardzo latwo sie tego dowiedziec poza tym na sama mysl ze mialabym jest wywar z kosci fuuujjj!!! to na pewno nie dla mnie..nie wiem co by bylo gdybym wychowywala sie na wsi..nie ma sensu gdybac..moze nie 'ruszalo' by mnie zabijanie zwierzat nie wiem a moze wrecz przeciwnie...tego nie wiem i sie nigdy nie dowiem bo wychowywalam sie w miescie Wink ja patrze na to wszystko z wlasnego punktu widzenia tak jak kazda z was...i napisze to jeszcze raz, ze nie mam nic przeciwko ludziom jedzacym mieso- moj Maciej lubi piersi z kurczaczka, parowki czy szynke..i wcale nie mam zamiaru go przekonywac do wege bo to musi byc wybor tej osoby a nie naciski!! Nie zgadam sie tylko i buntuje przeciwko niehumanitarnemu traktowaniu zwierzat dla ludzkiej wygody..przewozeniu ich w ciasnych autach bez wody...braku szacunku dla zwierzat bo w koncu one tez tak jak my maja uklad nerwowy i cierpia..odczuwaja bol czy strach...buntuje sie rowniez temu ze przy produkcji miesa powstaja roznego rodzaja odpadki zanieczyszczajace srodowisko...cierpiace podczas konie, lisy, fretki, kroliki hodowane w klatkach ciasnych( widzalyscie kiedy takie klatki cztery sniany z drutu nawet podlogi drewanianej nie ma tam), kury na fermach ktore nigdy nie widzialy slonka...itd. dlugo by pisac ja jestem przeciwko temu !! Bo niestety zawsze sa takie ekstrema i zadne przepisy tego nie zmienia..a co do ludzi to powiem tylko jedno 'ludzie ludziom zgotowali ten los' wiec to nie jest usprawiedliwnie ze ludzie tez cierpia wiec zwierzeta tez moga...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Ślubne Strona Główna -> Zdrowie i uroda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Możesz czytać tematy
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Wesele Tworzenie stron internetowych
Baner