Forum ŚlubnePortal Ślubno Weselny www.WyjdzZaMnie.pl
Wesele - przejdź na portal || Forum ślubne | Suknie ślubne | Komis sukien ślubnych | Zapowiedzi Portal Ślubno Weselny www.WyjdzZaMnie.pl
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   
Go to
Forum Forum Ślubne Strona Główna -> Pomoc ślubna

Do doświadczonych we florystyce

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wistar
Mocno uzależniony
wistar jest offline 



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 3398
Pomocy: 8
Skąd: Małopolska
Data ślubu: 12.09.2009
Wiek: 39

PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 9:04 pm    Temat postu: Do doświadczonych we florystyce Odpowiedz z cytatem
Myślę, że wielu Pannom Młodym przydadzą się takie informacje wiec proszę o radę. Czy przy robieniu takich większych bukietów np. do kościoła istnieją jakieś zasady obliczania czego ile potrzeba. Bo wiadomo, kwiaty to każdy mniej więcej sam policzy, ale chodzi mi o te wszystkie zielone dodatki. Pewnie doświadczona kwiaciarka wie takie rzeczy ' na czuja'. Ja podjęłabym się zrobienia bukietów samodzielnie, bo lubię takie zajęcia, ale największy problem mam właśnie z policzeniem roślinek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość



jeanette
Uzależniony
jeanette jest offline 



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 1549
Pomocy: 7
Skąd: Pomorze/Szkocja
Data ślubu: 08.08.2009
Wiek: 39

PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
no to moze policz tak (ostrzegam nie bardzo znam sie na tych rzeczach)
zobacz ile potrzeba ci "zielonego" do wykonania jednego elementu, np dekoracji przylawce no i pomnoz to przez ilosc owych elementow
nie wiem co jeszcze chcesz robic - jak jeszcze jakies bukiety no to zdecydowanie na oko
ale zielonki ot chyba sa troszke tansze wiec jak ci zostanie to nie bedzie chyba jakas szczegolna katastrofa

jak spotkam przyszla tesciowa na skypie to zapytam sie jak one licza, czy na czuja czy maja metode
_________________
[img]http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20090808580113.png[/img]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PaulaRad
Ekspert
PaulaRad jest offline 



Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 6598
Pomocy: 16
Skąd: Radom Warszawa
Data ślubu: 13 czerwca 2009r
Wiek: 39

PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
ale wg mnie powazne pytanie, nie mam pojecia, z checia poczytam czyjes rady Smile
_________________
......................................................................
[url=http://www.maluchy.pl][img]http://suwaczki.maluchy.pl/sl-33509.png[/img][/url]
....................................................... .............
[URL=hhttp://www.suwaczek.pl/][img]http://www.suwaczek.pl/cache/3dcc000de1.png[/img][/URL]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
wistar
Mocno uzależniony
wistar jest offline 



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 3398
Pomocy: 8
Skąd: Małopolska
Data ślubu: 12.09.2009
Wiek: 39

PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Właśnie bardziej chodzi mi o bukiety przed główny ołtarz i na boczne ołtarze. Nie mam zamiaru dekorować ławek. A pytam o te zielonki, bo w sumie jeszcze nie wiem czy to siekupuje na sztuki czy w paczkach, a nie chciałabym przesadzić z ilością.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eppl
Ekspert
eppl jest offline 



Dołączył: 12 Lis 2007
Posty: 7521
Pomocy: 9
Skąd: :)
Data ślubu: 7 czerwiec 2008 rok :-)
Wiek: 40

PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
To trudno określic,bo to zalezy od wielkosci bukietów,a ich wielkosc z kolei od wielkości Ołtarza...Mysle,że nikt Ci tego tak nie powie,poki nie zobaczy Koscioła,ale tak na żywo.Powodzenia w takim razie Wink
_________________
[img]http://www.suwaczek.pl/cache/60bb514a3c.png[/img]

Wiara czyni cuda...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wistar
Mocno uzależniony
wistar jest offline 



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 3398
Pomocy: 8
Skąd: Małopolska
Data ślubu: 12.09.2009
Wiek: 39

PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Zdaję sobie z tego sprawę. Ale pomyślałam, że warto zapytać, bo może florystki mają jakieś przeliczniki np. tyle i tyle tego i tego na jeden kwiatek w bukiecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joasia
Megamaniakalny forumowicz
joasia jest offline 



Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 9230
Pomocy: 11

Data ślubu: 04.10.2008
Wiek: 39

PostWysłany: Czw Lis 13, 2008 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
ja sie nie znam... ale mysle ze na oko trza kupic... bedzie albo wiecej zielonego, albo mniej.... Wink chyba raczej kwiaty sa wazniejsze i wszystko zalezy od wielkosci...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eppl
Ekspert
eppl jest offline 



Dołączył: 12 Lis 2007
Posty: 7521
Pomocy: 9
Skąd: :)
Data ślubu: 7 czerwiec 2008 rok :-)
Wiek: 40

PostWysłany: Czw Lis 13, 2008 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="wistar"]Zdaję sobie z tego sprawę. Ale pomyślałam, że warto zapytać, bo może florystki mają jakieś przeliczniki np. tyle i tyle tego i tego na jeden kwiatek w bukiecie.[/quote]

Ale to wszystko też zalezy od wielkosci kwiatów i tego jakie to są kwiaty Wink
_________________
[img]http://www.suwaczek.pl/cache/60bb514a3c.png[/img]

Wiara czyni cuda...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jeanette
Uzależniony
jeanette jest offline 



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 1549
Pomocy: 7
Skąd: Pomorze/Szkocja
Data ślubu: 08.08.2009
Wiek: 39

PostWysłany: Czw Lis 13, 2008 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
no i oczywiscie jaki to ma byc ten bukiet
jestem niemalze pewna ze zielonki to peczkach
_________________
[img]http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20090808580113.png[/img]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kiniaka

kiniaka jest offline 



Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 3


Data ślubu: 24.07.2010
Wiek: 41

PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
najciekawsze jest to, że w bukietach najdrożej wychodzą, nie kwiaty, a dodatki zielone... I wcale to nie prawda, że zielone roślinki są mniej ważne od kwiatów.. mogę Wam dziewczyny podpowiedzieć, że takie rzeczy kupuje się na giełdach kwiatowych, w Warszawie są mi znane dwie takie (wiem jak dojechać, ale nie pamiętam adresów.. ;( ale z odnalezieniem nie będziecie miały problemów)- ale to pewnie wiecie.. i kwiaty, i zielone kupuje się w pęczkach. Różnie, po 20, 25, 30 sztuk, jeśli chodzi o kwiaty i też zależy jakie, natomiast zielonego to jest taki full wybór, że trudno jest teraz powiedzieć, ile czego w pęczkach. np. duże liście (a też jest sporo odmian) w pęczku ok. 5 szt. itd. Duże liście to dopiero początek...
Próbowałam coś pomóc, ale rzeczywiście trudno jest określić ile tego wszystkiego brać.. Trzeba na oko...
I podkreślam Smile dopiero zielone roślinki sprawiają, że bukiet wygląda świeżo, naturalnie i pięknie... Warto się przejść po giełdzie i pooglądać Smile Pozdrawiam i powodzenia!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asiok
Początkujący
asiok jest offline 



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 46
Pomocy: 1
Skąd: MAZOWSZE
Data ślubu: 22 LUTEGO 1997
Wiek: 52

PostWysłany: Nie Mar 29, 2009 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
To nie takie proste. Jeśli dekoracje robi kwiaciarnia, to maja tam zapasy wszelkiej zieleniny i dodają tyle ile potrzeba. Jeśli chcesz to zrobić sama, to powinnaś przygotować sobie coś w rodzaju projektu - musisz wiedzieć jaka wielkość ma mieć kompozycja, z jakich kwiatów.
Można kupić pęczek kwiatów i pęczek liści i kombinować tak, żeby wyszło coś z tego. Można podejrzeć jakiś gotowy bukiet i po prostu policzyć ile czego tam jest.
A jeśli zależy ci, żeby było tanio, to najlepiej wszystko kupić na giełdzie lub w hurtowni, a tam niestety wszystko jest w ilościach hurtowych - czyli w pęczkach. I tak naprawdę czasami wcale nie wychodzi tak bardzo tanio. Jeśli masz zamiar zrobić kompozycję przed ołtarz, to pamiętaj, że potrzebne jest także odpowiednie naczynie, gąbka florystyczna, czasami drut.

P.S. giełdy w W-wie są na ul. Bakalarskiej i w Broniszach koło Ożarowa Maz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Ślubne Strona Główna -> Pomoc ślubna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz czytać tematy
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Wesele Tworzenie stron internetowych
Baner