Forum ŚlubnePortal Ślubno Weselny www.WyjdzZaMnie.pl
Wesele - przejdź na portal || Forum ślubne | Suknie ślubne | Komis sukien ślubnych | Zapowiedzi Portal Ślubno Weselny www.WyjdzZaMnie.pl
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   
Go to
Forum Forum Ślubne Strona Główna -> Przygotowania do ślubu -> Biżuteria

obrączki z brylantem.
Idź do strony : Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Madzialena
Ultra fanatyk
Madzialena jest offline 



Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 15155
Pomocy: 45




PostWysłany: Sro Sie 05, 2009 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote]
[size=14][i]"Cyrkonia - wyrób syntetyczny, nie mający z kamieniami szlachetnymi nic wspólnego nawet nie powinien być brany pod uwagę. Przy normalnym użytkowaniu już po kilku miesiącach zajdzie mgłą lub po prostu wykruszy się z obrączki. "[/i][/size][/quote]
a ja się zgodzę.
też codziennie użytkuję pierścionek z cyrkonią - zdecydowanie nie błyszczy się tak, jak świeżo po zakupie. Pierścionek mam od 4 klasy szkoły podstawowej, czyli 10 lat, cyrkonia nie wykruszyła się, ale rzeczywiście zaszła mgłą i trochę zaczerniała.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość



Violeta
Hobbysta forumowy
Violeta jest offline 



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 26675
Pomocy: 28
Skąd: Lubuskie
Data ślubu: 19.06.2010
Wiek: 39

PostWysłany: Sro Sie 05, 2009 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Dziewczyny ale jaki Wy problem widzicie? Przecież cyrkonię w każdej chwili można wymienić czy wprawić w razie zguby. Kosztuje to tylko ok 20 zł. Ja mam wszystkie pierścionki z cyrkoniami i jakoś nigdy nic się nie wykruszyło ani nie straciło blasku. Jeśli ktoś chce tylko 1 czy 3 kamienie w obrączce to owszem może sobie sprawić brylanty choć ja i tak bym wolała cyrkonie. Ale przy wzorze dookoła obrączki wysadzanej kamieniami nie ryzykowałabym brylantów. A nóz zgubi się jakiś co pewien czas i później 200 zł płać za każdym razem żeby wprawić brylant Rolling Eyes
Madzialena w zwykłym punkcie jubilerskim możesz zobie w tym pierścionku cyrkonię wymienić na nową i po problemie Smile
_________________
[img]http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmui9cx1jo.png[/img] [url=http://www.suwaczki.com/zabki][img]http://www.suwaczki.com/zabki/images/8e0b34ef938c8667.png[/img][/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Madzialena
Ultra fanatyk
Madzialena jest offline 



Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 15155
Pomocy: 45




PostWysłany: Sro Sie 05, 2009 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
pierścionek kosztował 15 zł, jaki w tym sens? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PiPaPo
Mocno uzależniony
PiPaPo jest offline 



Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 2572
Pomocy: 12
Skąd: Köln
Data ślubu: 07.08.2010
Wiek: 37

PostWysłany: Sro Sie 05, 2009 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
A ja będę mieć obrączkę z 2 brylantami. Ponieważ one mają być na całe życie, to zależało mi by były to wartościowe kamienie a nie szkiełka.
_________________
Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Violeta
Hobbysta forumowy
Violeta jest offline 



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 26675
Pomocy: 28
Skąd: Lubuskie
Data ślubu: 19.06.2010
Wiek: 39

PostWysłany: Sro Sie 05, 2009 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Aaa myślałam że złoty. To pewnie jakość tej cyrkonii adekwatna była do ceny pierścionka i dlatego tak wygląda. Bo te co są oprawiane w złoto są już naprawdę dobrej jakości Smile
_________________
[img]http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmui9cx1jo.png[/img] [url=http://www.suwaczki.com/zabki][img]http://www.suwaczki.com/zabki/images/8e0b34ef938c8667.png[/img][/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ala ma psa
Zaangażowany
Ala ma psa jest offline 



Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 390
Pomocy: 1
Skąd: Warszawa obecnie Szkocja
Data ślubu: 11 Czerwiec 2011
Wiek: 40

PostWysłany: Sro Sie 05, 2009 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[size=18][/size]
Mysle, ze brylanty inaczej sie oprawia niz cyrkonie i nie powinny wypadac... (nie znam nikogo komu by brylant wypadl).
Zreszta, tak jak przedmowczyni powiedziala: obraczka jest na cale zycie i brylant dla mnie reprezentuje taka wartosc...
Ale zawsze wszystko sprowadza sie do kwestii gustu i portfela (lub zdolnosci oszczedzania...)
Ja na moja wymarzona obraczke bede zbierac ok 12 miesiecy. Ale nadal uwazam, ze warto! W koncu na cale zycie!
_________________
RAZEM MOZEMY WSZYSTKO
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madzialena
Ultra fanatyk
Madzialena jest offline 



Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 15155
Pomocy: 45




PostWysłany: Sro Sie 05, 2009 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="Violeta"]Aaa myślałam że złoty. To pewnie jakość tej cyrkonii adekwatna była do ceny pierścionka i dlatego tak wygląda. Bo te co są oprawiane w złoto są już naprawdę dobrej jakości Smile[/quote]
jakby był złoty, to może bym i wymieniła Wink pierścionek kupiłam u dobrego jubilera. ale to było 10 lat temu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
Hobbysta forumowy
Liziii jest offline 



Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 35889
Pomocy: 50
Skąd: Radom
Data ślubu: 29.05.2010
Wiek: 37

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 8:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="Ala ma psa"][size=18][/size]
Mysle, ze brylanty inaczej sie oprawia niz cyrkonie i nie powinny wypadac... (nie znam nikogo komu by brylant wypadl).
[/quote]

Ja chcialam kupic obraczke z brylancikiem. Zniechecila mnie cena tego mikruska (moze mial 0,01karata a moze nawet nie..) oraz pan jubiler (nie jeden - wszyscy rozno u ktorych bylam, chyba z 6 salonow) ze brylanty mocowane są w tych rowkach na klej. Ale moze i by sie trzymal.. Z tym ze takiej obraczki ponoc nie da sie zmniejszac/zwiekszac. Bo albo sie ten rowek pod brylant kurczy i kamien wypada bo sie nie miesci, albo sie rowek rozciaga razem z obraczka i kamien moze wypasc bo jest luz.. Tak czy siak, chcialam miec mozliwosc zmiany rozmiaru Wink
_________________
[img]http://www.suwaczki.com/tickers/wnidej282zkrxyam.png[/img]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
Wkręcony
MissIndependent jest offline 



Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 783

Skąd: gliwice
Data ślubu: 13.08.2011
Wiek: 36

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
ja jak niektórzy wiedzą, mam obrączki nie z brylantami, a z rubinami. twardość nie ta sama, bo żaden kamien brylantowi nie dorówna Wink ale my się nie przejmujemy. jeśli wypadnie - wprawimy nowe. jeśli nie będziemy mogli powiększyć - przetopimy i zrobimy nowe, podobne.

pierścionek mam z cykronią, nie wykruszyła się, nie wypadła, pięknie błyszczy po tych 2latach użytkowania.... więc jeśli miałabym problem z brylantem w obraczce (np. wzór z brylantem byłby za drogi i nie na moją kieszeń) to nie miałabym nic przeciwko temu, by mieć w obrączce cyrkonie. a jeśli by się coś stało - postępowanie byłoby takie jak wyżej napisałam. i tyle. ja wielkiej różnicy między brylantem a cyrkonią dobrej jakości (poza wytrzymałością i ceną) nie widzę, więc przepłacać nie mam zamiaru Rolling Eyes
_________________
[img]http://img.weddingcountdown.com/ticker/4mkylg3x.png[/img]
[url=http://ticker.7910.org/eng][img]http://ticker.7910.org/an1cJTt0g410000MTAwMjU0OHwzNjY2NTZzYXx3ZVwncmUgZ2V0dGluXCcgbWFycmllZCBpbg.gif[/img][/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ala ma psa
Zaangażowany
Ala ma psa jest offline 



Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 390
Pomocy: 1
Skąd: Warszawa obecnie Szkocja
Data ślubu: 11 Czerwiec 2011
Wiek: 40

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Lizii, rozmawialam z jubilerem, brylanty mocowane sa w rowkach na klej ale tez 'lapkami' (korny to profesjonalna nazwa) i nie ma mozliwosci zeby wypadly.
Jeszcze raz polecam stronke podana przez PiPaPo: fashion Jewellry- obsluga super a ceny nie do pobicia!
Ma bedziemy miec obraczki z bialego zlota (miala byc platyna ale mowia mi ze platyny na obraczce sie nie nosi...) z brylantami.
_________________
RAZEM MOZEMY WSZYSTKO
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madzialena
Ultra fanatyk
Madzialena jest offline 



Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 15155
Pomocy: 45




PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
ale dlaczego platyny na obrączce się nie nosi???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ala ma psa
Zaangażowany
Ala ma psa jest offline 



Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 390
Pomocy: 1
Skąd: Warszawa obecnie Szkocja
Data ślubu: 11 Czerwiec 2011
Wiek: 40

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
nie wiem... Podobno nie i tyle... Moj Pawel to uslyszal i juz mial argument do 'ciecia kosztow'... No i stanelo na bialym zlocie (choc przeszczesliwa to nie jestem, bo wiem ze zzlokie po jakims czasie...)
_________________
RAZEM MOZEMY WSZYSTKO
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madzialena
Ultra fanatyk
Madzialena jest offline 



Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 15155
Pomocy: 45




PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
to zawsze można dać do odnowienia, nie powinno to wiele kosztować. chociaż kamienie chyba podnoszą koszta odnowienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
Hobbysta forumowy
Liziii jest offline 



Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 35889
Pomocy: 50
Skąd: Radom
Data ślubu: 29.05.2010
Wiek: 37

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
platynowym sie chyba nie zmieni rozmiaru (tak mi sie wydaje), choc skoro decydujesz sie na kamyczek to i tak nie zrobiloby Ci roznicy..
No i koszty sa wieksze..
Mnie znow nie podobasl sie kolor platyny wiec odpadla w przedbiegach..
_________________
[img]http://www.suwaczki.com/tickers/wnidej282zkrxyam.png[/img]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ala ma psa
Zaangażowany
Ala ma psa jest offline 



Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 390
Pomocy: 1
Skąd: Warszawa obecnie Szkocja
Data ślubu: 11 Czerwiec 2011
Wiek: 40

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
ale w bialym zlocie moga byc ubytki ( w przeciwienstwie do platyny) wiec pewnie cena odnowienia (wypolerowania) bedzie wyzsza. Z tego co mi mowili to brylanty nie sa problemem...
Rozmawialam z moim Pawlem. Ja bede miec obraczke z brylantami (na gornej krawedzi) a co on moze miec zeby 'pasowaly'? Rowek? tylko brud tam bedzie sie gromadzic...
Poradzicie?
_________________
RAZEM MOZEMY WSZYSTKO
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Ślubne Strona Główna -> Przygotowania do ślubu -> Biżuteria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony : Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8

 
Skocz do:  
Możesz czytać tematy
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Wesele Tworzenie stron internetowych
Baner