Forum ŚlubnePortal Ślubno Weselny www.WyjdzZaMnie.pl
Wesele - przejdź na portal || Forum ślubne | Suknie ślubne | Komis sukien ślubnych | Zapowiedzi Portal Ślubno Weselny www.WyjdzZaMnie.pl
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   
Go to
Forum Forum Ślubne Strona Główna -> Pomoc ślubna

Prezent ślubny
Idź do strony : Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
m_madzia
Zakorzeniony fanatyk
m_madzia jest offline 



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 12479
Pomocy: 19
Skąd: Zduńska Wola
Data ślubu: Chcę o niej zapomnieć
Wiek: 38

PostWysłany: Sro Cze 24, 2009 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Też mi sie takie podobają. Są takie oryginalne Very Happy
_________________
[img]http://img822.imageshack.us/img822/755/98022762.jpg[/img] [img]http://www.suwaczek.pl/cache/25fb985604.png[/img]

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/ee5849e49b.png[/img] Moje trzecie dziecko www.logomama.pl Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email



andżelina
Ultra fanatyk
andżelina jest offline 



Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 15415
Pomocy: 55
Skąd: śląskie
Data ślubu: 3.07.2010
Wiek: 35

PostWysłany: Sro Cze 24, 2009 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
My zamierzamy znajomym kupić jakąś lepszą pościel z bawełny lub satyny i do tego komplet ręczników do kuchni i łazienki - od takiego malutkiego po duży kąpielowy Smile W zależności od cen, myślimy też nad takim ciepłym kocem - przydaje się na zimowe wieczory przed tv Smile

Oczywiście wcześniej zapytamy o kolorystykę i ewentualny wzór Smile

Ręczniki i pościel to rzeczy, które się stosunkowo często zmienia i pierze, więc jeśli dostaną kilka sztuk to nic się nie stanie Smile W przeciwieństwie do 5 żelazek i 3 mikserów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wistar
Mocno uzależniony
wistar jest offline 



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 3398
Pomocy: 8
Skąd: Małopolska
Data ślubu: 12.09.2009
Wiek: 39

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
My w rok temu daliśmy znajomym 400 zł.
Generalnie zawsze sobie rozsądzam tak, że dobrze by było, żeby młodzi nie byli stratni na naszym prezencie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
andżelina
Ultra fanatyk
andżelina jest offline 



Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 15415
Pomocy: 55
Skąd: śląskie
Data ślubu: 3.07.2010
Wiek: 35

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Dużo... My się zastanawiamy ile bratu K. dać, czy 300 czy 400zł... A znajomym góra 200. No trudno, wesele to nie inwestycja zarobkowa, nas nie stać, żeby w ciągu miesiąca wydać nieprzewidziane wcześniej 1000zł (bo oba wesela w lipcu), bo oprócz prezentu trzeba też ubranie kupić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wistar
Mocno uzależniony
wistar jest offline 



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 3398
Pomocy: 8
Skąd: Małopolska
Data ślubu: 12.09.2009
Wiek: 39

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
No ja mam trochę inne podejście, bo właśnie zawsze staram się, żeby młodzi na mnie stratni nie byli. I raczej zawsze staram się oszczędzać na sobie - na ubraniu, fryzjerze. A jak mnie nie stać, to po prostu nie idę na wesele.

Chociaż z drugiej strony, gdyby moi bliscy nie mieli za bardzo kasy na prezent, to mogliby do mnie nawet bez niczego przyjść, byleby tylko byli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dalile
Megamaniakalny forumowicz
Dalile jest offline 



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 8074
Pomocy: 22
Skąd: z Warmii
Data ślubu: 21.08.2010
Wiek: 37

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Nie podoba mi się to myślenie o byciu stratnym na gościu. Dajesz taki prezent na jaki cię stać, a PM powinna się cieszyć z Twojej obecności.
Oni nie zapraszają cię dla prezentu, tylko bo chcą przeżywać tę chwilę razem z Tobą. przynajmniej ja wychodzę z takiego założenia.
_________________
[img]http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmkv8k0p45.png[/img]
[img]http://www.planowaniewesela.pl/media/suwaczki/2010-08-21-008-005.jpg[/img]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agafik
Zaawansowany
agafik jest offline 



Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1145

Skąd: Poznań
Data ślubu: 13-08-2010
Wiek: 38

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Dokładnie Dalile, tak jak piszesz. Zgadzam się z Tobą w 100 %.
U nas tak się złożyło, że w najbliższym czasie mamy w rodzinie 3 wesela. Od lipca do września (na szczęście co miesiąc jedno) Wink i dajemy wszystkim ręczniki z wyhaftowanymi imionami i datą ślubu. Za dwie sztuki ręczników kąpielowych z haftem, np. Tomek i data ślubu, Basia i data ślubu płaci się jakieś 150 zł. Myślę, że to fajna pamiątka Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIOLA
Ekspert
WIOLA jest offline 



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 7026
Pomocy: 4


Wiek: 41

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Mnie się też takie podejście nie podoba, ja np idę w sierpniu na wesele i zamierzam dać tylko 200 zł bo mnie sam dojazd też wyniesie, wiec na pewno Państwo Młodzi będą stratni no ale trudno ja na fryzjerze nie mam zamiaru oszczedzać bo nie chcę wygladać jak nie powiem co.
A od moich gości tez nie oczekuje nie wiem jakich sum ważne dla mnie żyby większość z tych osób po prostu była a nie myśle w ogóle o tym czy wesele mi się zwróci czy nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wistar
Mocno uzależniony
wistar jest offline 



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 3398
Pomocy: 8
Skąd: Małopolska
Data ślubu: 12.09.2009
Wiek: 39

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
No i dobrze. Zresztą częściowo się z Wami zgadzam. Najważniejsza jest obecność bliskiej osoby.

Po prostu ja mam takie podejście, że może jestem względem siebie bardziej wymagająca niż względem innych. Dlatego jeśli mogę to staram się nie być stratnym gościem. Niestety takie myślenie u mnie funkcjonuje. Z Waszym podejściem na pewno w niejednej sytuacji byłoby mi łatwiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
andżelina
Ultra fanatyk
andżelina jest offline 



Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 15415
Pomocy: 55
Skąd: śląskie
Data ślubu: 3.07.2010
Wiek: 35

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Ja sobie nie wyobrażam np. nie iść do fryzjera czy pójść w starej sukience, żeby do prezentu dołożyć. Sama wychodzę z założenia, że jak ktoś się waha, żeby nie przyjść na moje wesele, bo nie stać go na prezent, to wcale nie musi kupować. Wystarczającym prezentem jest sam fakt, że się pofatyguje i się zjawi Wink
Nie chciałabym też odmówić znajomym przyjścia z powodu prezentu. Na pewno zapytają, skąd taka decyzja, a co ja im powiem? Że kasy mi szkoda? Mnie by było przykro gdyby mi ktoś odmówił z takiego powodu. Confused
Będą stratni - no trudno. Liczyli się chyba z tym, że na weselu się nie zarabia. Mnie nie stać, żeby każdemu dać po 400zł bona nasze wesele braknie nam kasy Laughing

agafik - bardzo fajna pamiątka Smile
A gdzie można kupić takie ręczniki ?

PS. Pod pojęciem "stara sukienka" miałam na myśli taką, w której już kilka razy gdzieś byłam, chodzę w niej do kościoła itp. Bo ktoś mógł sobie pomyśleć, ze na każde wesele nową kupuję, a tak nie jest Wink Teraz mamy 3 wesela pod rząd i idę w tej samej (na dwóch z tych 3 wesel będzie tylko 1 para ta sama, reszta to będą całkiem różni goście)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agafik
Zaawansowany
agafik jest offline 



Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1145

Skąd: Poznań
Data ślubu: 13-08-2010
Wiek: 38

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Ja mam niedaleko miejsca w którym mieszkam taki punkt w którym robią takie ręczniki z dowolnym haftem. Sam ręcznik to koszt ok. 50-60 zł/ za szt. + 1,50 za każdą wyhaftowaną literkę.
W necie też można znaleźć firmy, które się tym zajmują:
np.http://www.haftykomputerowe.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=14
_________________
[img]http://s8.suwaczek.com/20100813030214.png[/img]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wistar
Mocno uzależniony
wistar jest offline 



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 3398
Pomocy: 8
Skąd: Małopolska
Data ślubu: 12.09.2009
Wiek: 39

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
A ja tam znowu mam takie kiecki, w których byłam tylko na weselu i jeśli znajomi się nie dublują, to spokojnie taką zakładam kilka razy. Kupuję raczej takie klasyczne więc nie ma obaw, że 'wyszły z mody'. Z fryzjerem podobnie - mam sztywne proste włosy więc nawet bez fryzjera dobrze się układają. A poza tym, zawsze sobie myślę, że to w końcu nie ja mam być gwiazdą na tym weselu.

No nie wiem jak to jest. Ja nikogo nie osądzam, rozumiem kłopoty gotówkowe. Ale kurcze np dla osób z pokolenia mojej mamy byłoby nie do pomyślenia, żeby odwalić się jak ta lala, iść na imprezę, pojeść sobie i jednocześnie twierdzić, że na prezent mnie nie stać. U mnie zawsze było tak, że mama najpierw planowała ile trzeba dać na prezent, a potem dopiero całą resztę. I wiele razy mnie opieprzała jak sama chciałam iść na jakąś imprezę z marnym prezentem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
andżelina
Ultra fanatyk
andżelina jest offline 



Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 15415
Pomocy: 55
Skąd: śląskie
Data ślubu: 3.07.2010
Wiek: 35

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Rozumiem, ale nikt tu nie mówi o odwaleniu się na 102 i pójściu bez prezentu.
Chodzi o to, by przyzwoicie wyglądać i dać tyle na ile kogo stać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
manga26
Hobbysta forumowy
manga26 jest offline 



Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 34039
Pomocy: 109
Skąd: BYDGOSZCZ/ZIELONA GORA
Data ślubu: 9.03.2010 /25.09.2010
Wiek: 39

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
ja mam podobnie jak Wistar, choc czasem sobie w brode pluje, bo na kilku weselach bylam w pozyczanych kieckach, ale ladnie w nich wygladałam, wiec mi to nie przeszkadzalo, fryzjer to moja pierwsza linia oszczedzania jak gdzies ide, lubie naturalność, wiec zawsze mam po prostu rozpuszczone wlosu, albo jak były krotkie wymodelowane przez siebie w domu, a prezent zawsze sie staram dac jak najlepszy Smile tzn zawsze kasę, plus cos od serca, jakis kuferek, album, albo cos, co powoduje, ze musze sie troche wysilic, ale prezent jest bardzo osobisty (a kase ukrywam w środku)
_________________
[img]http://www.swadba.pl/suwaczki/000131010a31323835333635363030.jpg[/img][URL=http://www.fotosik.pl][img]http://images41.fotosik.pl/256/360e58c04f29ee95.jpg[/img][/URL]

[img]http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bjw4zwf5aqjss.png[/img] [img]http://s2.pierwszezabki.pl/043/043131960.png[/img]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
andżelina
Ultra fanatyk
andżelina jest offline 



Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 15415
Pomocy: 55
Skąd: śląskie
Data ślubu: 3.07.2010
Wiek: 35

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
u mnie fryzjer to konieczność, mogę włosy wyprostować, ale po 3 godzinach się powywijają a po 5 zrobią się strąki ... nie dziękuję - 20zł to nie majątek, a do prezentu tyle nie dołożę, bo nie dam 220 zł w kopercie Wink
Pożyczania ciuchów nie mam w zwyczaju, zresztą nikt ze znajomych czy rodziny nie nosi mojego rozmiaru Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Ślubne Strona Główna -> Pomoc ślubna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony : Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 4 z 16

 
Skocz do:  
Możesz czytać tematy
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Wesele Tworzenie stron internetowych
Baner