Forum ŚlubnePortal Ślubno Weselny www.WyjdzZaMnie.pl
Wesele - przejdź na portal || Forum ślubne | Suknie ślubne | Komis sukien ślubnych | Zapowiedzi Portal Ślubno Weselny www.WyjdzZaMnie.pl
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   
Go to
Forum Forum Ślubne Strona Główna -> Przygotowania do ślubu -> Zdjęcia i video ślubne

Kilka uwag florystki
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asiok
Początkujący
asiok jest offline 



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 46
Pomocy: 1
Skąd: MAZOWSZE
Data ślubu: 22 LUTEGO 1997
Wiek: 52

PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 12:49 am    Temat postu: Kilka uwag florystki Odpowiedz z cytatem
Nie znalazłam odpowiedniego tematu, więc zakładam nowy. Sprawa dotyczy bukietów i sesji fotograficznych. Często mówię o tym swoim klientkom i równie często odpowiadają, że o tym nie pomyślały. Bukiet ślubny powinien oczywiście być piękny trwały jak najdłużej, ale kwiaty to żywy materiał i należy o nie odpowiednio dbać. Najwłaściwsza kolejność to ślub i reszta, czyli wesele i sesja. Najgorsza ewentualność dla kwiatów to sesja i potem ślub.
Dziewczyny, jeśli decydujecie się na sesję przed ślubem, to zwracajcie uwagę co w czasie zdjęć dzieje się z Waszym bukietem. Nie wolno kłaść go kwiatami na czymś (szczególnie gdy kwiaty są białe!), bo każde zagniecienie płatka po krótkim czasie czernieje. Bukietu nie wolno przyciskać, podawać czy trzymać inaczej niż za rączkę. Kwiaty nie powinny niczego dotykać!
Rok temu robiłam bukiet znajomej, wybrała kuleczkę z jasnoróżowych róż. Przygotowywałam go ok 4 godzin, razem z perfekcyjnym wykończeniem rączki, drutowaniem kwiatków itp. Ponieważ para młoda była mi bliska, więc wybrałam się do kościoła na ślub. Panna młoda wyglądała olśniewająco, ale bukiet był tak zmasakrowany, że wstydziłam się przyznać, że to ja go robiłam. Okazało się, że wcześniej byli u bardzo kreatywnego fotografa, który miał mnóstwo pomysłów gzie kwiatki położyć, o co oprzeć, wkomponować w nie obrączki itp. do tego doszły reflektory, które produkują sporo ciepła, pośpiech i efekt był opłakany. Oczywiście najwięcej defektów zauważyłam ja, goście byli zachwyceni i dziwili się moim tłumaczeniom, ale i tak było mi wstyd, za efekt końcowy.

Druga sprawa. Jeśli sesja jest oddalona w czasie od ślubu, to czasami warto zabrać na nią np naręcze kwiatków ogrodowych, niż wymyślać bukiety tak trwałe, żeby w stanie idealnym przetrwały tydzień. Zwyczajnie się nie da. Trwałość bukietu nie zależy tylko od kwiatów, ale też od techniki wykonania bukietu, od sposobu, temperatury, miejsca jego przechowywania i transportu. Czasami też bukiet, który PM miała w kościele nie pasuje charakterem do sesji.

Trzecia rzecz - wiązanki, które są wykonane bez gąbki, nie mają zapewnionego dostępu do wody. Kwiat bez wody więdnie, jeśli dodatkowo jest podgrzewany przez lampy w studio... Czasami nawet wstawienie go w przerwach do wody nic nie da, bo końcówki łodyg przyschną i nie piją jej. Jeśli tak się stanie, to trzeba ostrym nożem przyciąć końcówki (a nie zawsze jest to możliwe). Wiem, że to strasznie mało romantyczne w takich momentach i może wydawać się idiotyczne, ale konieczne. Warto zwrócić też na ten szczegół uwagę przy zamawianiu bukietu i zapytać florystkę jaką metoda robi bukiet i czy będzie on wymagał jakiś zabiegów pielęgnacyjnych.

I jeszcze przypomniało mi się coś nie związanego z fotografowaniem, ale istotnego. Warto po odbiór bukietu wysłać jeszcze kogoś oprócz kierowcy, może to być nawet dziecko albo ciocia, która przyjechała za wcześnie. Najlepiej,żeby bukiet jechał trzymany w dłoni, a jak wiadomo kierowcy raczej byłoby trudno
Laughing
Użytkownik otrzymał punkt pomocy za ten post.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość



Madzialena
Ultra fanatyk
Madzialena jest offline 



Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 15155
Pomocy: 45




PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
porady fajne i sensowne, ale litości - to jest TYLKO bukiet. na prawdę NIC WAŻNEGO!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asiok
Początkujący
asiok jest offline 



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 46
Pomocy: 1
Skąd: MAZOWSZE
Data ślubu: 22 LUTEGO 1997
Wiek: 52

PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="Madzialena"]porady fajne i sensowne, ale litości - to jest TYLKO bukiet. na prawdę NIC WAŻNEGO![/quote]
To dlaczego wiele m-cy przed ślubem sprawa tego "nic ważnego" jest maglowana na forum, szczegółowo omawiana, komentowana Po co to dobieranie, dyskusje, spacery po kwiaciarniach, godziny spędzone na szukaniu w internecie... Nie szkoda cennego czasu na rzeczy naprawdę ważne?
Też uważam, że to tylko bukiet, ale jego zadaniem jest zdobić PM, a nie szpecić... Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mondy
Mocno uzależniony
mondy jest offline 



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 2959
Pomocy: 8
Skąd: Przysucha/Opole
Data ślubu: 24.07.2010
Wiek: 43

PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Asiok, dzięki! Bardzo potrzebne są nam rady profesjonalistów!!
_________________
[url=http://www.wyjdzzamnie.pl][img]http://www.wyjdzzamnie.pl/suwaczki/suwaczek-38466.png[/img][/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asiok
Początkujący
asiok jest offline 



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 46
Pomocy: 1
Skąd: MAZOWSZE
Data ślubu: 22 LUTEGO 1997
Wiek: 52

PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
mondy Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mondy
Mocno uzależniony
mondy jest offline 



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 2959
Pomocy: 8
Skąd: Przysucha/Opole
Data ślubu: 24.07.2010
Wiek: 43

PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Tylko uważaj z tonem bo niektóre forumki są drażliwe na tym punkcie i nie lubią przemądrzelców!! Wink Very Happy
_________________
[url=http://www.wyjdzzamnie.pl][img]http://www.wyjdzzamnie.pl/suwaczki/suwaczek-38466.png[/img][/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bladymargot
Zaangażowany
bladymargot jest offline 



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 231
Pomocy: 1
Skąd: Górny Śląsk
Data ślubu: 2 października 2010
Wiek: 41

PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Szacun!

Nie pomyślałam o kwiatach w kontekście sesji ślubnej, a jest to dość istotny argument przy rozmyślaniach nt. kiedy zrobić sesję.

Wartościowy tekst.
_________________
[url=http://www.wyjdzzamnie.pl][img]http://www.wyjdzzamnie.pl/suwaczki/suwaczek-2641.png[/img][/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asiok
Początkujący
asiok jest offline 



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 46
Pomocy: 1
Skąd: MAZOWSZE
Data ślubu: 22 LUTEGO 1997
Wiek: 52

PostWysłany: Sro Cze 30, 2010 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="mondy"]Tylko uważaj z tonem bo niektóre forumki są drażliwe na tym punkcie i nie lubią przemądrzelców!! Wink Very Happy[/quote]

Nawet nie wiesz jak się staram Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stefcia
Hobbysta forumowy
Stefcia jest offline 



Dołączył: 28 Kwi 2010
Posty: 20419
Pomocy: 10
Skąd: Aleksandrów Kujawski/Toruń
Data ślubu: 11.06.2011
Wiek: 38

PostWysłany: Sro Cze 30, 2010 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Dobry tekst, przydatny na pewno. rzeczywiście może nie trzeba robic super wielkich ceregieli i zajmować się tylko nim, ale to ejst jednak ważny dodatek do stroju PM i powinien być piękną ozdobą. Z niektórych wskazówek na pewno skorzystam Wink
_________________
[img]http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvanli36t2a954.png[/img]

[img]http://www.suwaczki.com/tickers/l22nio4ptx5e5whg.png[/img]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PiPaPo
Mocno uzależniony
PiPaPo jest offline 



Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 2572
Pomocy: 12
Skąd: Köln
Data ślubu: 07.08.2010
Wiek: 37

PostWysłany: Sro Cze 30, 2010 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Bardzo trafne rady - nie pomyślałam, żeby bukietu nie kłaść, ale teraz karzę P. trzymać cały czas w łapce Smile
_________________
Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwiczka
Hobbysta forumowy
Sylwiczka jest offline 



Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 16734
Pomocy: 15
Skąd: Bergen
Data ślubu: 30 wrzesnia 2016
Wiek: 38

PostWysłany: Sro Cze 30, 2010 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Gdybym ja to przeczytała przed własnym ślubem.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Moje kalie padły tuż po wyjściu z koscioła...
Nie dało się ich odratować i nawet sesję mam bez bukietu Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________
[b]"Bardziej lubię siebie, kiedy mam Cię obok." Sylwia&Petter-26.12.2014[/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Katka
Mocno uzależniony
Katka jest offline 



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 2908
Pomocy: 7
Skąd: Mikołów

Wiek: 41

PostWysłany: Sro Cze 30, 2010 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Mój bukiet wytrzymał ślub i sesję, podczas której rzucaliśmy tym bukietem. Potem całą noc w bagażniku samochodu przyciśnięty innymi kwiatami i powiem wam dziewczyny, że żyje do dzisiaj więc chyba moja kwiaciarka Mirela zdziałała cuda Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
asiok
Początkujący
asiok jest offline 



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 46
Pomocy: 1
Skąd: MAZOWSZE
Data ślubu: 22 LUTEGO 1997
Wiek: 52

PostWysłany: Czw Lip 01, 2010 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Katka, to super! Trafiłaś na profesjonalistę! A jaki bukiecik miałaś?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anetak

anetak jest offline 



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 9





PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
A ja mam jeszcze jedną, fotograficzną radę.
O ile to możliwe, w czasie przysięgi odłóżcie bukiet (oczywiście wg zaleceń asioka Very Happy), by było widać wasze dłonie i wkładanie obrączek Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madzialena
Ultra fanatyk
Madzialena jest offline 



Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 15155
Pomocy: 45




PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="anetak"]A ja mam jeszcze jedną, fotograficzną radę.
O ile to możliwe, w czasie przysięgi odłóżcie bukiet (oczywiście wg zaleceń asioka Very Happy), by było widać wasze dłonie i wkładanie obrączek Smile[/quote]
a kto trzyma bukiet w trakcie przysięgi??? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Ślubne Strona Główna -> Przygotowania do ślubu -> Zdjęcia i video ślubne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Możesz czytać tematy
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Wesele Tworzenie stron internetowych
Baner