Forum ŚlubnePortal Ślubno Weselny www.WyjdzZaMnie.pl
Wesele - przejdź na portal || Forum ślubne | Suknie ślubne | Komis sukien ślubnych | Zapowiedzi Portal Ślubno Weselny www.WyjdzZaMnie.pl
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   
Go to
Forum Forum Ślubne Strona Główna -> Przygotowania do ślubu -> Zdjęcia i video ślubne

Kilka uwag florystki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asiok
Początkujący
asiok jest offline 



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 46
Pomocy: 1
Skąd: MAZOWSZE
Data ślubu: 22 LUTEGO 1997
Wiek: 52

PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 12:49 am    Temat postu: Kilka uwag florystki Odpowiedz z cytatem
Nie znalazłam odpowiedniego tematu, więc zakładam nowy. Sprawa dotyczy bukietów i sesji fotograficznych. Często mówię o tym swoim klientkom i równie często odpowiadają, że o tym nie pomyślały. Bukiet ślubny powinien oczywiście być piękny trwały jak najdłużej, ale kwiaty to żywy materiał i należy o nie odpowiednio dbać. Najwłaściwsza kolejność to ślub i reszta, czyli wesele i sesja. Najgorsza ewentualność dla kwiatów to sesja i potem ślub.
Dziewczyny, jeśli decydujecie się na sesję przed ślubem, to zwracajcie uwagę co w czasie zdjęć dzieje się z Waszym bukietem. Nie wolno kłaść go kwiatami na czymś (szczególnie gdy kwiaty są białe!), bo każde zagniecienie płatka po krótkim czasie czernieje. Bukietu nie wolno przyciskać, podawać czy trzymać inaczej niż za rączkę. Kwiaty nie powinny niczego dotykać!
Rok temu robiłam bukiet znajomej, wybrała kuleczkę z jasnoróżowych róż. Przygotowywałam go ok 4 godzin, razem z perfekcyjnym wykończeniem rączki, drutowaniem kwiatków itp. Ponieważ para młoda była mi bliska, więc wybrałam się do kościoła na ślub. Panna młoda wyglądała olśniewająco, ale bukiet był tak zmasakrowany, że wstydziłam się przyznać, że to ja go robiłam. Okazało się, że wcześniej byli u bardzo kreatywnego fotografa, który miał mnóstwo pomysłów gzie kwiatki położyć, o co oprzeć, wkomponować w nie obrączki itp. do tego doszły reflektory, które produkują sporo ciepła, pośpiech i efekt był opłakany. Oczywiście najwięcej defektów zauważyłam ja, goście byli zachwyceni i dziwili się moim tłumaczeniom, ale i tak było mi wstyd, za efekt końcowy.

Druga sprawa. Jeśli sesja jest oddalona w czasie od ślubu, to czasami warto zabrać na nią np naręcze kwiatków ogrodowych, niż wymyślać bukiety tak trwałe, żeby w stanie idealnym przetrwały tydzień. Zwyczajnie się nie da. Trwałość bukietu nie zależy tylko od kwiatów, ale też od techniki wykonania bukietu, od sposobu, temperatury, miejsca jego przechowywania i transportu. Czasami też bukiet, który PM miała w kościele nie pasuje charakterem do sesji.

Trzecia rzecz - wiązanki, które są wykonane bez gąbki, nie mają zapewnionego dostępu do wody. Kwiat bez wody więdnie, jeśli dodatkowo jest podgrzewany przez lampy w studio... Czasami nawet wstawienie go w przerwach do wody nic nie da, bo końcówki łodyg przyschną i nie piją jej. Jeśli tak się stanie, to trzeba ostrym nożem przyciąć końcówki (a nie zawsze jest to możliwe). Wiem, że to strasznie mało romantyczne w takich momentach i może wydawać się idiotyczne, ale konieczne. Warto zwrócić też na ten szczegół uwagę przy zamawianiu bukietu i zapytać florystkę jaką metoda robi bukiet i czy będzie on wymagał jakiś zabiegów pielęgnacyjnych.

I jeszcze przypomniało mi się coś nie związanego z fotografowaniem, ale istotnego. Warto po odbiór bukietu wysłać jeszcze kogoś oprócz kierowcy, może to być nawet dziecko albo ciocia, która przyjechała za wcześnie. Najlepiej,żeby bukiet jechał trzymany w dłoni, a jak wiadomo kierowcy raczej byłoby trudno
Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość



Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Ślubne Strona Główna -> Przygotowania do ślubu -> Zdjęcia i video ślubne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz czytać tematy
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Wesele Tworzenie stron internetowych
Baner